Детайли
Антицелулитни вендузи
Вендузен масаж
В основата на действието на вендузния масаж лежи ефект на вакуум. Под влияние на създавания при масаж с вендузите вакуум се протича механично разделяне на мастните клетки, подобрява се периферната циркулация на кръвта, лимфата, между тъканната течност. Отстранява се появяването на застой, усилва се обмяната на веществата и кожното дишане в масажираните участъци на тялото. Кожата става еластична, подобрява се съкратителната функция на мускулите, повишават се техния тонус и еластичност. При въздействието на вакуум - терапията се извършва отделяне на екстракта на мастните и потните жлези. В неговия състав влизат, освен соли, ацетон, жлъчни киселини, които в определени концентрации са токсични за организма. Това дава възможност да се сравни метода на вендузния масаж с ефекта на банята.
Начин на употреба
При целулит се провежда вендузен масаж на мускулите на бедрата и седалището. Масажираната повърхност се намазва със затоплено растително масло, масажен крем, вазелин или, за усилване на ефекта, с анти-целулитен крем. Поставят се 1 или 2 вендузи дозирайки силата на вакуума , притискайки балона. При това е необходимо да се взема в предвид чувствителността на кожата. След това, със засмуканата вендуза трябва да се правят пълзящи масажни движения. Движението на вендузите е кръгово, зигзагообразно и праволинейно ( всеки вид по 5-6 пъти). Продължителността на масажа е индивидуална.
Процедурите се провеждат ежедневно. Период на провеждане на масажите - 1 месец. След провеждането на процедурите е необходима почивка в помещение с температура не по-ниска от 18 градуса , в течение на не по-малко от 30 минути.
При първата употреба вендузите се дезинфекцират като се изтриват 2 пъти в интервал от 10 минути с марлена салфетка използвайки 3% разтвор на перексиводород с добавено 0,5% миещо средство или в 1% разтвор хлорамин.
Внимание!
Не трябва да се масажира вътрешната повърхност на бедрата при хронична херния и апандисит.
Производител: Русия
Допълнителна информация
Производители | Не |
---|---|
Описание | Антицелулитни вендузи
Вендузен масаж В основата на действието на вендузния масаж лежи ефект на вакуум. Под влияние на създавания при масаж с вендузите вакуум се протича механично разделяне на мастните клетки, подобрява се периферната циркулация на кръвта, лимфата, между тъканната течност. Отстранява се появяването на застой, усилва се обмяната на веществата и кожното дишане в масажираните участъци на тялото. Кожата става еластична, подобрява се съкратителната функция на мускулите, повишават се техния тонус и еластичност. При въздействието на вакуум - терапията се извършва отделяне на екстракта на мастните и потните жлези. В неговия състав влизат, освен соли, ацетон, жлъчни киселини, които в определени концентрации са токсични за организма. Това дава възможност да се сравни метода на вендузния масаж с ефекта на банята.
Начин на употреба При целулит се провежда вендузен масаж на мускулите на бедрата и седалището. Масажираната повърхност се намазва със затоплено растително масло, масажен крем, вазелин или, за усилване на ефекта, с анти-целулитен крем. Поставят се 1 или 2 вендузи дозирайки силата на вакуума , притискайки балона. При това е необходимо да се взема в предвид чувствителността на кожата. След това, със засмуканата вендуза трябва да се правят пълзящи масажни движения. Движението на вендузите е кръгово, зигзагообразно и праволинейно ( всеки вид по 5-6 пъти). Продължителността на масажа е индивидуална. Процедурите се провеждат ежедневно. Период на провеждане на масажите - 1 месец. След провеждането на процедурите е необходима почивка в помещение с температура не по-ниска от 18 градуса , в течение на не по-малко от 30 минути. При първата употреба вендузите се дезинфекцират като се изтриват 2 пъти в интервал от 10 минути с марлена салфетка използвайки 3% разтвор на перексиводород с добавено 0,5% миещо средство или в 1% разтвор хлорамин.
Внимание! Не трябва да се масажира вътрешната повърхност на бедрата при хронична херния и апандисит.
Производител: Русия |